خدمات رنگ مو

 • 0 نظر
 • 4822 بازدید
 • یکشنبه 28 بهمن 1397

خدمات رنگ مو
خدمات رنگ مو
3.8 از 5 بوسیله 20 رای
جدید ترین روش های رنگ مو در سالن تخصصی تیفانی لانژ

رنگ مو چیست؟

رنگ کردن مو قدمتی دیرینه دارد. انسان‌ها از زمان‌های بسیار دور علاقه بسیاری به رنگ کردن موهایشان داشته‌اند و با استفاده از گیاهانی مثل حنا موهایشان را رنگ می‌کردند. اما متاسفانه امروزه استفاده از رنگ‌موهای شیمیایی بیشتر در بین زنان و دختران رواج پیدا کرده و میتواند صدمات زیادی هم بدنبال داشته باشد.
هر تار مو از دو قسمت اصلی غلاف و ریشه تشکیل شده است. غلاف همانی است که دور تا دور ساقه و ریشه را می‌پوشاند. ساقه مو دو نوع رنگدانه دارد: رنگدانه‌های قهوه‌ای تا سیاه و رنگدانه های طلایی تا قرمز. بسته به نژاد افراد، نوع رنگدانه و در نتیجه رنگ موی آن ها با هم متفاوت است و چنانچه رنگدانه‌ها از بین بروند، مو سفید می‌شود.

نمونه هایی از رنگ مو تیفانی 

 رنگ مو -6  رنگ مو -5  رنگ مو -3  رنگ مو -4  رنگ مو -2  رنگ مو -1

رنگ موها به دو دسته تقسیم می‌شوند: رنگ‌ موهای موقت و رنگ‌ موهای دائمی

الف) رنگ موهای موقت

رنگ موهای موقت رنگ‌هایی هستند که فقط به اندازه یک بار شامپو زدن دوام دارند. این رنگ‌ها به داخل مو نفوذ نمی‌کنند و تنها روی ساقه مو قرار می‌گیرند. رنگ‌های نیمه‌موقت که بیشتر برای موهای سفید کاربرد دارند، به اندازه 4 تا 6 بار شامپو زدن روی مو ماندگاری دارند. این رنگ‌ موها به دلیل داشتن مواد اکسیدان ضعیف و نداشتن آمونیاک به موها صدمه کمتری می‌زنند و حتی گاهی به عنوان تقویت‌کننده رنگ طبیعی مو نیز به کار می‌روند.

ب) رنگ موهای دائمی یا ثابت

ماندگاری و پایداری این رنگ ها، روی موها بیشتر و طولانی‌تر است. این رنگ‌ها رایج‌ترین رنگ‌های مصرفی در سالن‌های آرایشی هستند و اغلب مردم ترجیح می‌دهند که از این رنگ‌ها استفاده کنند. رنگ موی دائمی، حاوی آمونیاک و اکسیدان است. اکسیدان به عنوان کاتالیزور عمل کرده و باعث می‌شود که رنگ به صورت دائمی روی مو باقی بماند.

انتخاب رنگ مو مناسب به ۵ پارامتر بستگی دارد:
رنگ پوست شما
رنگ طبیعی مو سر شما
رنگ چشمان شما
اندام و سایز هیکل شما
خلق و خوی و شخصیت شما

برای احیا و تقویت مو های رنگ شده چه کاری انجام بدیم؟

هایلایت مو چیست؟

هایلایت کردن به معنای ایجاد رگه های روشن مو، در لا به لای موهای تیره ی سر است. 

نمونه ای از هایلایت های تیفانی

 هایلایت -1  هایلایت -2  هایلایت مو -1

روش های انجام هایلایت کردن مو

برای هایلایت از دو روش استفاده می شود:

هایلایت با کلاه

در این روش کلاه مخصوص هایلایت که دارای منافذی در سطح خود است روی سر قرار می گیرد و تکه هایی از مو به طور نامنظم از منافذ کلاه خارج می شود و با رنگ دلخواه مشتری رنگ می شود. در اغلب موارد رنگ هایلایت چند درجه روشن تر از رنگ موی سر انتخاب می شود تا رگه های روشن بتوانند به خوبی لا به لای مو خودنمایی کنند. بعد از برداشتن کلاه شما شاهد تکه های روشن مو در میان موهای تیره ی سر خواهید بود.

هایلایت با فویل

در روش دیگر فویل ها به شکل مستطیل و بلند تر از طول موها، برش داده می شود و تکه های رنگ شده‌ی مو داخل فویل قرار می گیرند. بعد از رنگ گرفتن موهای داخل فویل، شاهد تکه های هایلایت شده در میان موهای سر خواهیم بود که شکل و شمایل زیبایی به موهای سر داده اند.

در زیر نمونه هایی از هایلایت های مو سالن تیفانی لانژ را مشاهده می کنید:

و عکس نهایی لایت 90% به همراه کوتاهی:

 لایت و کوتاهی -1

 

 

لولایت چیست؟

با لولایت رنگ موهایتان دو درجه تیره‌ تر از رنگ طبیعی مو می‌شود. به همین منظور اگر می خواهید مدل موی لولایت داشته باشید باید پایه و زمینه موهایتان را روشن کنید تا تکه های تیره مو خودشان را نشان دهند. در این صورت مو بعد و عمق جدیدی دریافت می کند. این کار حجم و ضخامت مو را نیز افزایش می دهد.
اگرچه هم هایلایت مو هم لولایت مو برای عمق دادن و ایجاد حالتی متفاوت به مو انجام می‌شود اما یک تفاوت هایلایت و لولایت مو در این است که هایلایت در مو ایجاد حرکت و برق می‌کند در حالیکه لولایت بیشتر به مو حجم می‌دهد و این تصور را ایجاد می‌کند که موهای بیشتری دارید.

تفاوت هایلایت و لولایت مو است؟

معمولا هایلایت به روی موهای تیره مثل قهوه‌ای یا مشکی بهتر دیده می‌شود و لولایت نیز بهتر است به روی موهای روشن مثل قهوه‌ای روشن و بلوند انجام شود.
هایلایت در مو ایجاد حرکت و برق می‌کند در حالیکه لولایت بیشتر به مو حجم می‌دهد و این تصور را ایجاد می‌کند که موهای بیشتری دارید.
. شاید جالب باشد بدانید هایلایت و لولایت نیز گاهی فصل خاص خودشان را دارند. مثلا هایلایت بیشتر به سبک آرایش تابستانی می‌خورد و لولایت به دلیل اینکه رنگی تیره‌تر در آن دخیل است بیشتر مناسب فصل زمستان است.

شینبون مو  های رنگ شده از عوامل زیبایی بخشی به رنگ مو....

نمونه ای دیگر از هایلایت تیفانیدکاپاژ

پاک کردن رنگ موی قبلی از روی مو که نوعی دکلره ضعیف است را دکاپاژ می‌گویند که دکلره روی موی رنگ‌ شده انجام میشود.

لایت‌ها

سان‌لایت 

این اصطلاح به بلوند کردن (دکلره کردن) به شکل بیضی، در ناحیه بالای سر گفته می‌شود که پهنای آن به سلیقه و خواست شخص بستگی دارد

مون‌ لایت

این کار بر عکس سان‌لایت است و قسمت زیرین مو بلوند شده و بیضی بالای سر تیره می‌شود.

هاف‌ لایت

روشی است که نوک موها را به شکل‌های مختلف مثلا ردیفی یا یکی در میان مثل مش به رنگ بلوند یا رنگ‌های فانتزی درمی‌آورند.

مووی لایت 

یک کار فانتزی است که موها را دکلره می‌کنند، سپس به قسمت افقی تقسیم و با رنگ‌های فانتزی هر تکه را جداگانه رنگ می‌کنند که به شکل رنگین کمانی روی موها قرار می‌گیرد.

نمونه ای از آمبره های تیفانی

 آمبره -1  آمبره -2  آمبره -3  آمبره -4  آمبره تیفانی -1

تماس با ما


تصاویر جانبی

 رنگ مو تیفانی -3
 رنگ مو تیفانی -2
 کراتینه و احیا مو تیفانی -9
 کراتینه و احیا مو تیفانی -3
 کراتینه و احیا مو تیفانی -5

آموزش های تیفانی

بیشتر >>