بافت مو

 • 0 نظر
 • 2867 بازدید
 • یکشنبه 28 بهمن 1397

بافت مو
بافت مو
3.72 از 5 بوسیله 16 رای
جدید ترین روش های بافت مو در سالن تخصصی تیفانی لانژ

تاریخچه بافت مو

شواهد تاریخی حاکی از آن است که بشر از حدود 3500 سال پیش از میلاد یعنی بیش از 55 قرن پیش روش بافتن موها را ابداع کرده است که در ابتداع به صورت بافت سنبلی ساده ای که همه ما می شناسیم بوده است اما به تدریج روش های دیگری برای بافت مو هم ابداع شده است مثل بافت فرانسوی، بافت آلمانی، بافت چهارتایی و بافت های دیگری که هرکدام به یک نشانه فرهنگی و مذهبی خاص در جامعه زمان خود تبدیل شده اند. ریشه های بافت مو به قاره آفریقا بازمی گردد.
بافت مو یکی از روشهای زیبایی موهاست که مورد علاقه بسیاری از خانم ها است.

بافت مو یکی از روش‌های سنتی و محبوب برای جمع کردن و آرایش موها است که از گذشته‌های دور رایج بوده. در بافت پایه یا بافت ساده موها باید به سه دسته مساوی تقسیم شوند، سپس دسته اول روی دسته وسط و دسته سوم روی دسته وسط قرار می‌گیرد و این کار تا انتها ادامه پیدا می‌کند. انتهای مو را نیز باید با یک اتصال مثل کش یا روبان محکم کنید تا باز نشود.
انواع بافت:
بافت ساده، بافت به روش فرانسوی، بافت به روش آلمانی، بافت به روش تیغ ماهی، بافت موی باکسی، بافت ریز، بافت سنبلی، بافت به روش تاجی، بافت تلی،...
برای شستن موهای بافته شده، آن ها را زیر فشار زیاد آب دوش و یا شیر آب بگیرید. دقت کنید که موها حالت شل داشته باشند و از پوست سر شما کشیده نشوند. موهای بافته شده را نباید به حال خود رها کنید تا خشک شوند. این موها نباید مرطوب باقی بمانند چون سبب پوسیدگی موها می‌ شود. از سشوار برای خشک‌ کردن موها استفاده کنید. هرقدر موهای خود شما ضخیم‌ تر و کلفت ‌تر باشد، بیشتر تحمل وزن موهای بافته شده را خواهند داشت.

خدمات رنگ مو چه تاثیری بر بافت مو دارد؟

نمونه هایی از بافت مو سالن تیفانی

 بافت مو -7  بافت مو -6  بافت مو -5  بافت مو -4  بافت مو -3  بافت مو -2  بافت مو -1

انواع بافت مو

بافت مو ساده

در میان مدل های ذکر شده بافت سه تایی ساده ترین و مرسوم ترین روش های ، بافت موی ساده است. و به این صورت است که شما باید موها را به سه دسته مساوی تقسیم کرده و یکی در دست چپ ، یکی در دست راست و دیگری در وسط قرار گیرد.

بافت مو آفریقایی

این مدل برای موهای بلند بسیار زیباست طریقه بافت موی آفریقایی که بافت چهل گیس نیز به آن گفته می‌شود، به این صورت است که ابتدا قسمتی از سر را انتخاب می کنید و بافتن را از آنجا شروع خواهید کرد. برای این کار استفاده از مرطوب کننده های مو می تواند به آسانی کار شما کمک کند. این مدل از بافت مو میتواند برای مهمانی ها و عروسی ها مناسب باشد.

بافت مو تیغ ماهی

بافت موی تیغ ماهی از دیگر بافتهای موی رایج در بین دختران است . این مدل بافت به این صورت است که تمامی مو ها را به صورت مساوی به دو بخش تقسیم کنید . سپس موهای سمت راست خود را با دست نگه داشته و سپس با دست چپ مقدار کمی از موهای سمت چپ را بیرون بیاورید و به داخل سمت راست می برید . سپس موهای سمت چپ را با دست چپ نگه داشته و مقداری از موهای سمت راست را به داخل مو های سمت چپ ببرید . به همین ترتیب این مراحل را تکرار کنید و ضربدری به هم ببافید تا به انتهای موها برسید . این مدل بافت می‌تواند برای تولد دوستانه شیک و مناسب به نظر برسد .

بافت مو فرانسوی

بافت موی فرانسوی از مدل های رایج برای خانمها و بانوان میباشد. برای انجام این بافت لازم است تا موهای خود را فرق وسط و یا فرق کج باز کنید .سپس یک طرف از موها را به سه قسمت تقسیم کرده و قسمت جلوی مو را از قسمت وسطی عبور دهید . به طوری که قسمت جلوی وسطی با همدیگر جابجا شوند . هم اکنون نوبت به قسمت عقبی موها می رسد که باید با قسمت وسط جابجا گردد . یک دسته مو از جلوی سر جدا کنید و به قسمت جلوی بافت اضافه کنید . سپس قسمت جلوی وسطی را با هم جابجا کنید .پس از آن می توانید پایین موهای خود را به صورت ساده و یا بافت سه تایی ببافید.

بافت مو هلندی

شما می‌توانید جذابیت بیشتر را با بافت هلندی تجربه کنید. این مدل بافت ها می تواند برای هر مجلسی که نیاز به بافت دارد، مناسب باشد و سبب جذاب تر نشان دادن شما می شود. . از جلوی موهای خود قسمت باریک جدا کنید و آن را به سه قسمت تقسیم کنید . به این صورت قسمت شماره یک جلوی سر قسمت دوم ، وسط سر و قسمت سوم پشت سر قرار بگیرد، هم اکنون شروع به بافتن کنید.

بافت مو تل

بافت مو به بافت فرانسویشباهت بسیار زیادی دارد . با این تفاوت که تیکه های مو را به جای برداشتن از طرفین ، فقط از یک طرف بافت و آن هم از جلوی سر این لایه ها را جدا خواهید کرد.

بافت مو پنج تایی

بافت موی ۵ تایی به این صورت است که باید موهای خود را به ۵ قسمت مساوی تقسیم کنید . این مدل بافت شبیه بافت ساده است با این تفاوت که به جای سه قسمت از 5 قسمت مو های استفاده می کنیم . این مدل بافت برای روزمره نیز مناسب است و می‌تواند در دورهمی های خودمانی شما را شیک تر جلوه دهد. حال به صورت ضربدری ، آن ها را از روی هم رد می کنیم و پس از آن ، لایه ای دیگر از موها را بر می داریم و رشته ای به آن ها اضافه می کنیم . سپس این مو ها را بر روی هم می پیچینم و به صورت تناوبی این کار را ادامه می دهیم .

بافت مو طنابی

برای این کار لازم است تا به صورت دو رشته ای موها را جدا کنید. برای این کار لایه ای از مو ها را انتخاب می کنیم و با استفاده از انگشت اشاره ، آن را به دو قسمت تقسیم کرده و هر رشته را به یک طرف می پیچانیم .این بافت در عین سادگی ، زیبایی منحصر به فردی دارد.

بافت مو چهارتایی معکبی

برای بافت موی چهارتایی مکعبی لازم است تا لایه ای از مو ها را از جایی که می خواهید بافت شروع شود ، بردارید . سپس با دست چپ آن را نگه داشته و با انگشتان دست راست از زیر آن را به چهار قسمت مساوی تقسیم کنید . یک رشته را با دست چپ و یک رشته را با دست راست نگه دارید . رشته سمت راست را بر روی اولین رشته سمت چپ بگذارید . رشته دوم که اول از سمت راست واقع شده را نیز در زیر رشته سوم بگذارید . حال جای رشته‌ها عوض شده است . مانند بافت چهارتایی پهن از سمت راست شروع به بافت از رو و از سمت چپ شروع به بافت از زیر کنید. .
این مدل از بافت‌ها می‌تواند برای مهمانی ها و دورهمی های دوستانه مناسب باشد.

بافت مو چهارتایی پهن

بافت چهارتایی پهن نیز نوعی دیگر از بافت هاست که می تواند جذابیت را برای شما به ارمغان بیاورد . این مدل بافت مانند چهارتایی مکعبی می باشد ، با این تفاوت که موهای بافته شده را رج به رج با دست به آرامی می کشیم تا هر بافت باز تر و پهن تر گردد . این مدل مناسب دورهمی‌های دوستانه است.

بافت موی بغل سر

اگر دوست دارید در روزهای گرم و شرجی هم موهای خود را پایین ببندید ، بافت بغل سر می‌تواند مناسب باشد . این بافت تک در قسمت بغل سر کمک خوبی می کند تا موهای تان را از روی صورت عرق کرده خود جمع کنید.

بافت مو دردلاک

نوعی از بافت است که مو با نخ به بافت ها پیچیده می شود و این نوع از بافت برای روزهای تابستان مناسب است . تنها چیزی که برای این روش نیاز دارید موهای بلند ، رشته های نخ تزئینی و یک کش پلاستیکی است . در این روش با توجه به محکم نمودن مو ها ممکن است بافت مو دردلاک به اندازه چند ساعت یا حتی چند ماه دوام داشته باشد . برای این روش موهای خود را به طور کامل شانه کنید. سپس مقداری از موها را ببندید و باقی موهای خود را ببافید . پس از بافتن قسمت باقی مانده موها لازم است تا نخ ها را به آن وصل کنید . هم اکنون نخ ها را به دور بافت شان ببافید . اضافه کردن مهره به موها باعث زیباتر شدن آن می گردد.

براشینگ قبل از بافت مو ضروری ست؟؟؟

نمونه هایی از بافت مو تیفانی 

        بافت مو -1        بافت مو -2      بافت مو -1    

  بافت مو -2  بافت مو -1     بافت مو -2

   

تماس با ما


آموزش های تیفانی

بیشتر >>