شینیون مو

 • 0 نظر
 • 4324 بازدید
 • شنبه 27 بهمن 1397

شینیون مو
شینیون مو
3.86 از 5 بوسیله 33 رای
جدید ترین روش های شینیون مو در سالن تخصصی تیفانی لانژ

شینیون
شینیون به فرانسوی (chignon) یکی از مدلهای رایج آرایش مو است.
به جمع کردن مو با سنجاق در پشت سر شینیون میگویند اما سبک ها و مدلهای زیادی از شینیون وجود دارد که یکی از هنری ترین مدلهای آرایشگری است. مشخصه ی یک شینیون شکیل، یک براشینگ صحیح می باشد که سبب آسان تر شدن کار شینیون می شود.
شینیون صحیح و زیبا شینیونی است که با حداقل سنجاق شینیونی حرفه ای داشته باشیم. در مورد موهای کم پشت و کوتاه نیز روش های مختلفی از قبیل اضافه کردن مو، استفاده از پروتز و... وجود دارد.استفاده از این روش ها نیازمند تجربه و ظرافت است. درخواست مشتری نیز در انتخاب شینیون مورد نظر اهمیت دارد

نمونه هایی از شینیون سالن تیفانی

 شینیون مو -7  شینیون مو -6  شینیون مو -5  شینیون مو -4  شینیون مو -3  شینیون مو -2  شینیون مو -1
شینیون معمولا بر اساس اینکه با چه ابزاری اجرا و انجام میشود نامگذاری شده و به عنوان مثال می توان به شینیون با تور، شینیون مواج، شینیون حرارتی، و ... اشاره کرد. پر طرفدارترین شینیون ها عبارتند از:شینیون کلاسیک، خامه ای، عرب وحجیم، بوشینگ، حرارتی،نخی، حلزونی و....
اگر نیاز به استفاده از اکستنشن(روش اضافه کردن مو) دارید.پیشنهاد می کنیم از موی طبیعی و براق استفاده کنید تا موی مصنوعی درست است که موی طبیعی گران تر است اما به دلیل براق بودن بیشتر وجذابیت بیشتر آن از این نوع مو استفاده کنید.

بافت مو یکی از زیباترین شینیون ها در عین سادگی ست....!

شاید آرایش مو گستردگی آرایش صورت را نداشته باشد اما بسیار وابسته به مد است. همیشه در دوره های مختلف مدل هایی از مو محبوبیت های بیشتری پیدا می کنند. در سال های اخیر طرفداران مدل های باز مو بیشتر شده است ، اما باز هم شینیون جایگاه ویژه ای در بین خانم ها، مخصوصا خانم های ایرانی دارد. حضور یک عروس در جشن عروسی با مو های باز بسیار نادر خواهد بود. همچنین در بسیار از مجالس و میهمانی های رسمی، مانند جشن نامزدی، جشن تولد رسمی و… اجرای شینیون بسیار اهمیت خواهد داشت.

نمونه هایی از شینیوم مو تیفانی

 شینیون مو تیفانی -6  شینیون مو تیفانی -5  شینیون مو تیفانی -4  شینیون مو تیفانی -3  شینیون مو تیفانی -2  شینیون مو تیفانی -1

ابزارهای شینیون

مانند هر تکنیک دیگری در آرایش، اجرای این تکنیک روی مو هم نیاز به ابزارهایی دارد. ابزارهای شینیون به دو دسته کلی ساده و حرفه ای تقسیم می شوند :
ابزارهای ساده که می تواند شامل کلیپس مو، تل مو، کش مو، تور شینیون و… باشد. با این ابزار های ساده می توانید یک شینیون خانگی ساده اجرا کنید.
ابزارهای پیشرفته تر که شامل تورهای نامرئی، بیگودی، پروتزهای اسفنجی، گیره مویی، چوب شینیون و موهای مصنوعی است. این ابزارها برای اجرای یک تکنیک حرفه ای توسط آرایشگر بکار برده می شود.

ابزارهای حرارتی شینیون

با توجه به تنوع و گسترده بودن مدل های، بسیار پیش می آید که برای اجرای یک شینیون نیاز باشد از ابزارهای حرارتی مو استفاده شود. از متداول ترین ابزارهای حرارتی مو که در هر تکنیکی و مدلی بسیار پرکاربردند، می توان به سشوار و اتوی مو اشاره کرد. البته ممکن است با توجه به مدل از ابزارهای حرارتی دیگری مثل انواع فر کننده ها نیز استفاده شود.

در بسیاری از مدل های شینیون نیاز است یک یا چند دسته از موها که به فرم های مختلفی در آمده اند شکل و فرم خود را برای ساعت ها حفظ کنند. فرم دهی به این دسته از موها باید توسط سشوار و اتوی مو انجام شود. چون ممکن است در اثر رطوبت هوا و عوامل دیگر فرم خود را از دست داده و حالت وز دار و فر خورده پیدا کنند. در نتیجه فرم اصلی شینیون را از بین ببرند. البته برای تثبیت در کنار استفاده از ابرارهای حرارتی مو باید از مواد تثبیت کننده نیز استفاده شود.

گاهی اوقات مشتری، موهای بسیار صافی دارد و به همین دلیل باید زحمت بیشتری برای حجم دادن به موها کشیده شود. در این صورت کافی است دسته کوچکی از موهای زیرین با استفاده از انگشت شصت و اشاره پیچ داده شده و در جهت مخالف سر قرار گیرند. این کار باید در پنج دسته مو و در نقاط مختلف سر تکرار شده تا حجم دلخواه به دست آید. برای به دست آوردن نتیجه بهتر نیز می توان بقیه موها را اتو مو کشید.

بافت های مختلف ممکن است در ظاهر پیچیده باشند ولی خلق آن ها سخت نیست. از طرفی از آن جا که بافت ها ساده ودخترانه هستند، طرفداران زیادی دارند. به علاوه با کمی تمرین می توان هر نوع بافتی را در شینیون وارد کرد. یکی از بافت های محبوب، مدل آبشاری است که می توان آن را از موهای بالای پیشانی شروع کرده و تا انتهای موها ادامه داد. به علاوه برای حجیم تر کردن موها نیز می توان کمی آن ها را به سمت جلو فشار داده و سپس بافت مو را انجام داد.

براشینگ مو تیفانی را مشاهده کنید

و نهایتا ویدئویی از شینیون مو تیفانی

تماس با ما


تصاویر جانبی

 شنیون مو در تیفانی -4
 شنیون مو در تیفانی -3
 شنیون مو در تیفانی -2
 شنیون مو در تیفانی -1

آموزش های تیفانی

بیشتر >>